Avalonian: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(Added infobox) |
Tags: Mobile edit Mobile web edit |
||
Line 124: | Line 124: | ||
|- | |- | ||
|⟨lh⟩||/ɬ/ | |⟨lh⟩||/ɬ/ | ||
|- | |||
|⟨lj⟩||/lʲ/ | |||
|- | |||
|⟨lv⟩||/lʷ/ | |||
|- | |- | ||
|⟨m⟩||/m/ | |⟨m⟩||/m/ | ||
Line 148: | Line 152: | ||
|- | |- | ||
|⟨rh⟩||/ʃ/ | |⟨rh⟩||/ʃ/ | ||
|- | |||
|⟨rj⟩||/ʒʲ/ | |||
|- | |||
|⟨rv⟩||/ʒʷ/ | |||
|- | |- | ||
|⟨t⟩||/t/ | |⟨t⟩||/t/ |