143,244
edits
m (→Given names) |
m (→Given names) |
||
| Line 22: | Line 22: | ||
|- | |- | ||
! [[Eevo]] !! Nicknames !! Etymology !! Pronunciation !! Approx. English pronunciation !! Gender !! Notes | ! [[Eevo]] !! Nicknames !! Etymology !! Pronunciation !! Approx. English pronunciation !! Gender !! Notes | ||
|- | |||
| ''Pyvóos'' || || Windermere ''Pawoas'' 'beloved' || || || female || | |||
|- | |- | ||
| ''Tsyçéen'' || || Windermere ''Tsăchean'' || || || female || | | ''Tsyçéen'' || || Windermere ''Tsăchean'' || || || female || | ||