1,439
edits
Line 131: | Line 131: | ||
|n | |n | ||
|object | |object | ||
|- | |||
|doo | |||
|s | |||
|interjection: Hi! Bye! | |||
|- | |- | ||
|duti | |duti | ||
Line 219: | Line 223: | ||
|p | |p | ||
|you (2SG) | |you (2SG) | ||
|- | |||
|fuu | |||
|av | |||
|now | |||
|- style="background: #E8E8E8" | |- style="background: #E8E8E8" | ||
|gala | |gala | ||
Line 735: | Line 743: | ||
|n | |n | ||
|grass | |grass | ||
|- | |||
|sau | |||
|av | |||
|again | |||
|- | |- | ||
|shy | |shy |
edits