Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Aoma/Dictionary: Difference between revisions
Page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
Aoma/Dictionary
(view source)
Revision as of 17:51, 14 October 2013
57 bytes added
,
14 October 2013
m
→Dictionary
Revision as of 18:08, 24 September 2013
(
view source
)
Juhhmi
(
talk
|
contribs
)
m
(
→Dictionary
)
← Older edit
Revision as of 17:51, 14 October 2013
(
view source
)
Juhhmi
(
talk
|
contribs
)
m
(
→Dictionary
)
Newer edit →
Line 79:
Line 79:
|n
|n
|mom
|mom
|-
|bujussam
|v
|make, cause to be
|-
|-
|böjom
|böjom
Line 823:
Line 827:
|v
|v
|get
|get
|-
|tööre
|a
|angry
|-
|-
|tösse
|tösse
Juhhmi
1,439
edits