45,683
edits
Line 33: | Line 33: | ||
|+ Soc'ul' Romanization | |+ Soc'ul' Romanization | ||
|- | |- | ||
| A a || Á á || Ā ā || B b || B' b' || C c | | A a || Á á || Ā ā || B b || B' b' || C c || C' c' || Cñ cñ || Cñ' cñ' || D d || D' d' | ||
|- | |- | ||
| I i || Í í || Ī ī || Ï ï || J j || L l || L' l | | E e || É é || Ē ē || H h || I i || Í í || Ī ī || Ï ï || J j || L l || L' l' | ||
|- | |- | ||
| | | M m || M' m' || N n || N' n' || Ñ ñ || Ñ' ñ' || O o || Ó ó || Ō ō || P p || Pf pf | ||
|- | |- | ||
| Ú ú || Ū ū || Ü ü || V v || V' v' || X x || Y y || Ý ý || Z z || Z' z' | | Pm pm || Pm' pm' || R r || R' r' || S s || T t || Tn tn || Tn' tn' || Ts ts || Tx tx || T' t' | ||
|- | |||
| U u || Ú ú || Ū ū || Ü ü || V v || V' v' || X x || Y y || Ý ý || Z z || Z' z' | |||
|} | |} | ||
edits