Germian/Nouns: Difference between revisions

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  5 February 2024
Tags: Mobile edit Mobile web edit
Tags: Mobile edit Mobile web edit
Line 253: Line 253:
|-
|-
| {{term|eldering}} || parenthood
| {{term|eldering}} || parenthood
|-
| {{term|elda}} || (neutral) mom/dad
|-
|-
| {{term|wawa}} || (neutral) mom/dad
| {{term|wawa}} || (neutral) mom/dad
|-
| {{term|baba}} || (neutral) mom/dad
|-
|-
| {{term|mapa}} || (neutral) mom/dad
| {{term|mapa}} || (neutral) mom/dad
1,604

edits

Navigation menu