Germian/Verbs: Difference between revisions

Jump to navigation Jump to search
no edit summary
No edit summary
No edit summary
Line 230: Line 230:
|-
|-
| {{term|rolen}} || to roll
| {{term|rolen}} || to roll
|-
| {{term|rouraen}} || to row
|-
|-
| {{term|rouren}} || to move (oneself)
| {{term|rouren}} || to move (oneself)
1,604

edits

Navigation menu