1,604
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 230: | Line 230: | ||
|- | |- | ||
| {{term|rolen}} || to roll | | {{term|rolen}} || to roll | ||
|- | |||
| {{term|rouraen}} || to row | |||
|- | |- | ||
| {{term|rouren}} || to move (oneself) | | {{term|rouren}} || to move (oneself) | ||
edits