138,759
edits
mNo edit summary |
m (→S) |
||
Line 345: | Line 345: | ||
|- | |- | ||
|Schwipp, Schwippet||''n, m''||LC: /çwiːp/||master, epithet for Heaven|||| | |Schwipp, Schwippet||''n, m''||LC: /çwiːp/||master, epithet for Heaven|||| | ||
|- | |||
|Sihm, Sühme||''n, f''||||hand|||| | |||
|- | |- | ||
|Sion, Sionet||''n, f''||LC: /ˈçion/ || crown, garland || || | |Sion, Sionet||''n, f''||LC: /ˈçion/ || crown, garland || || |
edits