138,759
edits
m (→S) |
m (→E) |
||
Line 115: | Line 115: | ||
|- | |- | ||
|ei||''intj''||LC: /ʔei/<br/>MSW:/ʔæi̯˧/||''vocative particle''||From Proto-Gamedan {{recon|''hai''}} || | |ei||''intj''||LC: /ʔei/<br/>MSW:/ʔæi̯˧/||''vocative particle''||From Proto-Gamedan {{recon|''hai''}} || | ||
|- | |||
|Esch, Esche||''n, m''||||voice|||| | |||
|- | |- | ||
!colspan="6"| | !colspan="6"| |
edits