865
edits
| Line 130: | Line 130: | ||
! style="width: 6.5em;" | Components | ! style="width: 6.5em;" | Components | ||
! style="width: 3.5em;" | Result | ! style="width: 3.5em;" | Result | ||
|- | |||
| ṗ + p | |||
| rowspan="2" | pp | |||
|- | |- | ||
| b + p | | b + p | ||
| | |- | ||
| ṭ + t | |||
| rowspan="2" | tt | |||
|- | |- | ||
| d + t | | d + t | ||
| | |- | ||
| ḳ + k | |||
| rowspan="2" | kk | |||
|- | |- | ||
| g + k | | g + k | ||
| | |- | ||
| ṣ + s | |||
| rowspan="5" | ss | |||
|- | |||
| z + s | |||
|- | |||
| ś + s | |||
|- | |||
| ṣ́ + s | |||
|- | |||
| ź + s | |||
|- | |||
| s + ś | |||
| rowspan="5" | śś | |||
|- | |||
| ṣ + ś | |||
|- | |||
| z + ś | |||
|- | |||
| ṣ́ + ś | |||
|- | |||
| ź + ś | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
| | | | ||
| | | | ||
| Line 150: | Line 176: | ||
! style="width: 3.5em;" | Result | ! style="width: 3.5em;" | Result | ||
|- | |- | ||
| p + b | | p + ṗ | ||
| | | rowspan="2" | ṗṗ | ||
|- | |||
| b + ṗ | |||
|- | |||
| t + ṭ | |||
| rowspan="2" | ṭṭ | |||
|- | |||
| d + ṭ | |||
|- | |||
| k + ḳ | |||
| rowspan="2" | ḳḳ | |||
|- | |||
| g + ḳ | |||
|- | |||
| s + ṣ | |||
| rowspan="5" | ṣṣ | |||
|- | |||
| z + ṣ | |||
|- | |||
| ś + ṣ | |||
|- | |- | ||
| | | ṣ́ + ṣ | ||
|- | |- | ||
| | | ź + ṣ | ||
|- | |- | ||
| | | s + ṣ́ | ||
| | | rowspan="5" | ṣ́ṣ́ | ||
|- | |- | ||
| ṣ + ṣ́ | |||
|- | |- | ||
| z + | | z + ṣ́ | ||
|- | |- | ||
| ś + | | ś + ṣ́ | ||
|- | |- | ||
| ź + | | ź + ṣ́ | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
| | | | ||
| | | | ||
| Line 186: | Line 221: | ||
! style="width: 3.5em;" | Result | ! style="width: 3.5em;" | Result | ||
|- | |- | ||
| | | p + b | ||
| | | rowspan="2" | bb | ||
|- | |||
| p + b | |||
|- | |- | ||
| | | t + d | ||
| | | rowspan="2" | dd | ||
|- | |- | ||
| | | ṭ + d | ||
|- | |- | ||
| | | k + g | ||
| | | rowspan="2" | gg | ||
|- | |- | ||
| ḳ + g | |||
|- | |- | ||
| s + | | s + z | ||
| | | rowspan="5" | zz | ||
|- | |- | ||
| z | | ṣ + z | ||
|- | |- | ||
| | | ś + z | ||
|- | |- | ||
| | | ṣ́ + z | ||
|- | |- | ||
| ź + z | |||
|- | |- | ||
| s + ź | | s + ź | ||
| źź | | rowspan="5" | źź | ||
|- | |||
| ṣ + ź | |||
|- | |- | ||
| z + ź | | z + ź | ||
|- | |- | ||
| ś + ź | | ś + ź | ||
| | |- | ||
| ṣ́ + ź | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||