Vrkhazhian: Difference between revisions

Jump to navigation Jump to search
290 bytes removed ,  22 November 2024
Line 276: Line 276:
|-
|-
| b + m
| b + m
|-
| t + n
| rowspan="3" | nn
|-
| ṭ + n
|-
| d + n
|-
| k + n̮
| rowspan="3" | n̮n̮
|-
| ḳ + n̮
|-
| g + n̮
|}
|
|
|
{|class="wikitable article-table" style="text-align:center;"
|-
! style="width: 6.5em;" | Components
! style="width: 3.5em;" | Result
|-
|-
| p + f
| p + f
Line 306: Line 284:
| b + f
| b + f
|}
|}
|
|
|
|
|
Line 313: Line 290:
! style="width: 6.5em;" | Components
! style="width: 6.5em;" | Components
! style="width: 3.5em;" | Result
! style="width: 3.5em;" | Result
|-
| t + n
| rowspan="3" | nn
|-
| ṭ + n
|-
| d + n
|-
|-
| t + s
| t + s
Line 334: Line 318:
|-
|-
| d + z
| d + z
|}
|
|
|
{|class="wikitable article-table" style="text-align:center;"
|-
! style="width: 6.5em;" | Components
! style="width: 3.5em;" | Result
|-
|-
| t + ś
| t + ś
Line 364: Line 340:
| d + ź
| d + ź
|}
|}
|
|
|
|
|
Line 371: Line 346:
! style="width: 6.5em;" | Components
! style="width: 6.5em;" | Components
! style="width: 3.5em;" | Result
! style="width: 3.5em;" | Result
|-
| k + n̮
| rowspan="3" | n̮n̮
|-
| ḳ + n̮
|-
| g + n̮
|-
|-
| k + ḫ
| k + ḫ
865

edits

Navigation menu