Thulean: Difference between revisions

Jump to navigation Jump to search
347 bytes added ,  4 March 2017
Line 150: Line 150:
|-
|-
! m  
! m  
| mm || colspan = "7" background=silver| || mp || colspan = "5" background=silver| || mʔ || colspan = "5" background=silver| || mv || colspan = "3" background=silver |  
| mm || colspan = "7" style = "background: silver"| || mp || colspan = "5" style = "background: silver"| || mʔ || colspan = "5" style = "background: silver"| || mv || colspan = "3" style = "background: silver" |  
|-
|-
! n  
! n  
| background="silver"| || nn || colspan = "7" background="silver"| || nt || ntɬ || colspan = "3" background="silver" | || nʔ || ns || colspan = "8" background="silver"|  
| style = "background: silver"| || nn || colspan = "7" style = "background: silver"| || nt || ntɬ || colspan = "3" style = "background: silver" | || nʔ || ns || colspan = "8" style = "background: silver"|
|-
! ɲ
| colspan = "2" style = "background: silver"| || ɲɲ || colspan = "8" style = "background: silver"| || ɲʧ || colspan = "5" style = "background: silver"| || ɲʃ || colspan = "6" style = "background: silver" |
|-
! ŋ
|
|-
! r
|
|-
! l
|
|-
! ʎ
|
|-
|-
! t  
! t  
Line 160: Line 175:
! k  
! k  
|  
|  
|-
! s
|
|-
|-
! x  
! x  
forumadmin, Administrators
182

edits

Navigation menu