Tseer: Difference between revisions

99 bytes added ,  4 February 2018
m
mNo edit summary
Line 114: Line 114:
|  
|  
|-
|-
! colspan="2" |Approximant
! rowspan="2" |Approximant
! |<small>plain</small>
|  
|  
| '''r''' /r/, '''l''' /l/
| '''r''' /r/
| '''l''' /l/
|  
|  
|
|
|-
! |<small>aspirated</small>
|
| '''rh''' /rʰ/
| '''lh''' /lʰ/
|  
|  
|  
|  
143,244

edits