1,439
edits
m (→Dictionary) |
|||
Line 25: | Line 25: | ||
|n | |n | ||
|pure light | |pure light | ||
|- | |||
|aca | |||
|n | |||
|money | |||
|- | |- | ||
|ala | |ala | ||
Line 57: | Line 61: | ||
|n | |n | ||
|mother | |mother | ||
|- | |||
|bocy | |||
|n | |||
|merchant | |||
|- | |- | ||
|boo | |boo | ||
Line 68: | Line 76: | ||
|böjom | |böjom | ||
|v | |v | ||
|listen | |listen (IPFV) | ||
|- style="background: #E8E8E8" | |- style="background: #E8E8E8" | ||
|caxa | |caxa | ||
Line 101: | Line 109: | ||
|v | |v | ||
|write | |write | ||
|- | |||
|duutesi | |||
|n | |||
|text, writing | |||
|- style="background: #E8E8E8" | |- style="background: #E8E8E8" | ||
|efire | |efire |
edits