4,301
edits
Jukethatbox (talk | contribs) |
Jukethatbox (talk | contribs) |
||
| Line 145: | Line 145: | ||
| Bon nok || Bonan nokton || Good night | | Bon nok || Bonan nokton || Good night | ||
|- | |- | ||
| Bon maten || Bonan matenon || Good morning | | rowspan=2 | Bon maten || Bonan matenon || Good morning | ||
|- | |||
| Bonan tagon || Good day | |||
|- | |- | ||
| Danki || Dankon || Thank you | | Danki || Dankon || Thank you | ||
| Line 153: | Line 155: | ||
| Pregon || Nedankinde || You're welcome | | Pregon || Nedankinde || You're welcome | ||
|- | |- | ||
| No mi | | No (mi) gwot || Mi ne komprenas || I do not understand | ||
|- | |- | ||
| A (mi) mal || Pardonu (min) || Sorry | | A (mi) mal || Pardonu (min) || Sorry | ||