2,711
edits
| Line 719: | Line 719: | ||
|- | |- | ||
| -ɗ̟ | | -ɗ̟ | ||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| ʘ̠- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| -ʘ̠ | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| ʘ- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| -ʘ | |||
| *dʷ | |||
| *bʰ | |||
| [[wikt:Reconstruction:Proto-Indo-European/bʰed-|''*bʰed-'']] "improve", [[wikt:Reconstruction:Proto-Indo-European/bʰil-|''*bʰil-'']] "lovely" | |||
|- | |||
| ʘ̟- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| -ʘ̟ | |||
| | | | ||
| | | | ||
edits